Pri lacných rezačkách sa môže ľahko stať, že budete každy rok kupovať náhradné drôty za 400€, to samozrejme nikto z nás nechce. Na trhu je množstvo rezačiek polystyrénu, ktoré sú lacné, ale ich kúpa sa v konečnom dôsledku nevyplatí. Na rezanie polystyrénu používajú tenký odporový drôt (väčšinou 0,4mm; 0,5mm; 0,6mm), ktorý veľmi často praská. Cena nového 1ks drôtu je cca 8€. Pokiaľ s rezačkou pracujete celý deň je pravdepodobné, že vám drôt niekoľkokrát praskne.
Rezačky polystyrénu Polyrez používajú drôt najvyššej kvality o priemere 0,7mm, rezačka H620 používa dokonca drôt 0,8mm. Samozrejme chápeme, že najlepšie by bolo otestovať niekoľko rezačiek vedľa seba a porovnať ich parametre v praxi. Videli by ste medzi rezačkami ďalšie veľké rozdiely. Skôr, či neskôr prídete na to, že potrebujete L výrezy u okien a dverí. Na vrátenie rezačiek je neskoro a vy nemáte inú možnosť ako použiť pílku. Nielenže je to veľká drina odrezať hrúbku 20cm, ale všade je množstvo guličiek z polystyrénu a nakoniec ešte zistíte, že rez je krivý.
Prečo rezať pílkou, keď môžete mať rezačku? Veľa ľudí sa rozhoduje podľa ceny. Najlacnejšie rezačky vedia najmenej a majú najtenší drôt, pretože zdroj, ktorý má malý výkon je predsa lacnejší. Na všetkých komponentoch sa šetrí čo najviac. A čo je najdôležitejšie, na tieto rezačky nezoženiete náhradné diely. Porovnávanie rezačiek na polystyrén prebehlo už niekoľkokrát v praxi a vždy boli víťazom testu rezačky POLYREZ.